Arvustused

Pottide ja pannide arvustused.


Koduperenaine Helle

Iga koduperenaine unistab heast ja kvaliteetsest pannist. Ma pole ka erand. Ma olen väsinud pidevalt küpsetamisest pannil, millel kõik kõrbeb ja külge kleepub ning mida on hiljem lihtsalt võimatu pesta. Ma otsustasin endale kingituse teha ja ostsin „Gornitsa“ panni.

See on valatud pann, millel on mittenakkuv kate. See on lihtsalt ime, arvestades seda, et ma olen kaua kasutanud oma vana, veel vanaema panni. Olen sellest pannist lihtsalt vaimustuses. Ostsin just kõrge äärega panni, et saaksin valmistada kõike, mida ise välja mõtlen.

Panni kate on fantastiline, pann on väga kvaliteetne. Minu jaoks on väga oluline, et pann oleks valmistatud keskkonnasõbralikust materjalist. Kuumutamisel ei eraldu mürgiseid aineid . Selline pann on tervisele täiesti ohutu.

Süsinikuvastane kate on suurepärane, kuid ma kasutan ainult puidust ja plastikust labidaid. Panni käepide on mugav, pikk, see ei kuumene üldse ja see on ka suur pluss.

Mulle meeldis, et pann ei ole lihtsalt must vaid lõbusat värvi. Vedas, et sellise panni ostsin. Sellel ei ole näha veeplekke, rasvaseid laike, seda on väga lihtne pesta.

Gaasi- ja elektripliidi jaoks sobib see pann väga hästi, jäin rahule, teist pliiti mul nagunii pole. Panni läbimõõt on 26 cm. See on kõige optimaalsem ja praktilisem suurus.

Loomulikult soovitan panni igale perenaisele, see on suurepärane valik, millega ma ise olen väga rahul.

 


Kuusk Hernesto restoranipidaja Tim-Knut Treve

 

Grillpann

Grillpann läheb kiiresti soojaks ja samas hoiab kaua soojust. Grilltriipude kõrgus on hea ja tänu sellele saavutab liha/kala või mõni teine grillitav toiduaine nö. täiskontakti panni pinnaga ja küpseb ühtlaselt. Kõrgus tuleb kasuks ka pesemisel mis osade grillpannide puhul võib olla oluliselt aeganõudvam(vahede puhastamine). Suuremate tükkide puhul on puudust tunda kaanest mille all kuumus ka üleval tagasi pōrkaks.

 

Väike kastrol

Sobib hästi näiteks hommikupudru keetmiseks.

 

Kõrgem pann eemaldatava sangaga

Multifunktsionaalne pann millega saab enamus igapäevased asjad aetud. Saab kasutada muna praadimisest kuni pajaroani välja. Tänu kõrgele äärele on väga hea segada. Eemaldatav sang võimaldab toidu koos panniga külmkappi panna või tühja panni kappi ladustada. (Ainuke küsimärk, et kas see pidev klõpsutamine lõpuks selle kinnituse katki ka teeb. Väike lõtk on sees ka prooviks saadud pannil)

 

Kõrge wok tüüpi pann

Ideaalne köögiviljade, liha vōi mille iganes kiireks kuumutamiseks. Läheb kiiresti kuumaks. Suure miinusena toon välja käepidemed mis koos panniga kuumaks lähevad. Tõstmiseks-liigutamiseks vaja pajalappi.

 

Potid(suurem ja väiksem)

Talletab väga hästi kuuma ja vesi läheb keema väga kiiresti. Sobib hästi pasta, kartuli ja muu tooraine keetmiseks. Supid, kastmed, pajaroad ja muu selline valmib kiirelt. Miinuseks toon jälle välja kuumad sangad ja samuti kaane puudumine.(Äkki polnud lihtsalt kaasi kaasas?)

Kokkuvõte

Kvaliteetsest materjalist köögitarvikud mis pigem sobivad kodukööki. Läbiv probleem-kuumad sangad ja mõningal puhul kaane puudumine.Samas-Ilma sangadeta saab väga edukalt kasutada ahjus, grillil küpsetamiseks. Väiksele kastrolile andsin vatti ja vilet, et näha kas kuu ajaga juhtub midagi. Ca 200-300 korda käis pesumasinas ja mitte ühtegi kriimu.

 

Hindeks panen 7/10

 

Tim-Knut Treve
www.facebook.com/kohvikkuushernest